wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Pianki tapicerskie » Pianka tapicerska cięta na wymiar

Pianka tapicerska cięta na wymiar

PIANKA TAPICERSKA CIĘTA NA WYMIAR           Pianka tapicerska cięta pod dowolny wymiar    W tej kategorii zamieściliśmy gąbki, wykonane z materiałów poliuretanowych, które przycinamy pod wskazany wymiar. Dzięki temu wybrana pianka na siedzisko czy materac będzie dokładnie tej wielkości, jaka jest potrzebna!

 Co możemy zaoferować? Przygotowaliśmy ofertę zawierającą różnego rodzaju produkty, które służą jako wkład do mebli tapicerowanych. Są także przystosowane do wypełniania materacy. W tej kategorii zamieściliśmy gąbki o różnych gęstościach oraz twardościach. Wśród nich znajduje się przykładowo pianka tapicerska T25, T30, T35, czy T40. Mamy również bardziej wytrzymałe, wysokosprężyste gąbki, m.in. HR35 czy twardszą i bardziej wytrzymałą HR40 oraz  specjalna pozycja z oferty, a mianowicie pianka tapicerska VISCO, która czasami figuruje pod nazwą MEMORY.
          Pianka na materac na wymiar Nasze artykuły, sprowadzane bezpośrednio od niemieckiego producenta, w naszej pracowni w Bielawie przycinamy materiał w zakresie prostopadłościanów o dowolnych, podanych przy składaniu zamówienia, wymiarach. Możemy wykonać również nietypowe kształty formatek. Z chęcią dostosujemy produkt do potrzeb naszych Klientów łącząc ze sobą dwie gąbki, np. miękką i twardszą lub zwykłą z doklejoną gąbką VISCO. Do przycinania oraz klejenia wykorzystujemy profesjonalne maszyny cnc oraz kleje tapicerskie.
Jeśli potrzebujesz pianki a nie wiesz jaki rodzaj wybrać napisz do nas podaj jaki wymiar potrzebujesz oraz do czego ma służyć pianka pomożemy Ci wybrać odpowiedni rodzaj.

Zalety oferty:

  • niemieckie pianki najwyższej jakości bez dodatku szkodliwych substancji i uczulającej kredy, posiadają atesty bezpieczeństwa Atest Higieniczny PZH wystawiony przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego -Państwowy Zakład Higieny oraz Oeko-Tex.
  • przechowywane w suchym magazynie, bez grzybów, pleśni, pianki nie są zleżałe, nie kruszą się.
  • wycinane na indywidualny wymiar !

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Pianki tapicerskie poliuretanowe

 

zwane też gąbkami meblowymi które sprzedajemy w naszej hurtowni tapicerskiej/ sklepie z artykułami tapicerskimi, sprowadzamy z fabryk z Niemiec i z Polski. Dzięki sprawdzonym dostawcom oferujemy Wam pianki meblowe najwyższej jakości. Właściwy dobór pianki tapicerskiej zapewni Ci komfort na lata oraz bezpieczeństwo użytkowania.
Obecnie w naszym sklepie tapicerskim znajdziesz, w kolejności od najmniej wytrzymałych gąbek po najbardziej gęste i najtwardsze pianki:

 

Pianka tapicerska T20

 

bardzo miękka pianka meblowa H1. Charakteryzuje się gęstością 20 kg/ m3. Lekka pianka, Najniższa wytrzymałość z naszej oferty. Pianka tapicerska T20 jest sprzedawana jako cięta pod wskazany wymiar klienta oraz w płytach od 200 x 90 cm do 200 x 200 cm. Piankę T20 możemy stosować w miejsca gdzie wystarczy nam mało gęsta, bardzo miękka, mocno zapadająca się pianka, o małej wytrzymałości na odkształcenia spowodowane naciskiem podczas siedzenia, leżenia, opierania się. Zastosowanie pianki tapicerskiej T20 : zagłówki i wezgłowia dekoracyjne, boczki mebli, legowiska dla małych psów i kotów, maty dezynfekcyjne, filtry do oczek wodnych, myjki i czyściki, gąbki do mycia, wypełnienie kostek/ klocków dla dzieci, wypełnienie zabawek. Pianka meblowa T20 nie nadaje się do wykonywania tapicerki siedzisk, oparć, jako wkład do materacy.

 

Dostępna w naszym sklepie pod linkiem https://piankimeblowe.pl/pianka-gabka-tapicerska-t20-bardzo-miekka-dowolny-wymiar-p-1.html

 

Pianka tapicerska T25 42

 

Średniej twardości pianka tapicerska, o gęstości 25 kg / m3. Pianka małej gęstości przez to niezbyt wytrzymała. Ekonomiczna wersja droższych bardziej gęstych pianek meblowych tj. T35 czy HR35. Świetnie sprawdzi się w miejsca gdzie potrzebujemy średniej twardości pianki tapicerskiej ale bez większych wymagań jeśli chodzi o jej wytrzymałość. Pianka PUR T25 stosowana jest najczęściej w: legowiskach dla zwierząt, matach do zabawy dla dzieci, wypełnieniach zabawek, boczkach mebli, podłokietnikach, jako wkład do mat dezynfekcyjnych, wygłuszeń drzwi, zabezpieczeń ram okiennych, ociepleń pod drzwiami, na budowach jako wypełnienie wolnych przestrzeni, mat przejazdowych. Piankę T25 możemy też stosować jako wypełnienie zagłówków i wezgłowi tapicerowanych, materacykach dla dzieci i niemowląt – choć my do tego ostatniego zastosowania proponujemy bardziej komfortową piankę T30. Piankę T25 możemy ciąć zarówno na gotowe formatki jak i jest dostępna jako pianka w płytach o długości 200 cm, szerokości od 90 do 200 cm.

 

Link do zakupów w naszym sklepie tapicerskim: https://piankimeblowe.pl/pianka-gabka-tapicerska-t25-miekka-dowolny-wymiar-p-2.html

 

Poliuretanowa pianka tapicerska T25

 

Występuje u nas również w kolorze grafitowym – jest ciemno szara, praktycznie czarna. Czarna pianka tapicerska jest stosowana jako wypełnienie walizek, wypełnienie skrzynek narzędziowych, zabezpieczenie towarów, wyłożenie bagażników itp.

 

https://piankimeblowe.pl/pianka-gabka-tapicerska-t2542-kolor-czarny-p-76.html

 

Pianka meblowa T30

 

Pianka poliuretanowa gęstości 30 kg/ m3. Uniwersalna pianka tapicerska, dość miękka w odczuciu. Pamiętaj, im grubszą piankę weźmiesz tym twardsza będzie się wydawać. Poziom wytrzymałości pianki: średni. Dobrej jakości pianka meblowa, idealna do wypełnień oparć, zmiękczania materacy, stosowana również jako wierzchnia warstwa materacy. Bardzo dobrze sprawdzi się do wykonania materacyków dla niemowląt i małych dzieci. Będzie bardzo komfortowa i wygodna. Można jej używać również jako nakładki na materace. Dobrze sprawdzi się jako materiał na legowiska dla średniej wielkości psów i kotów, można jej użyć również na zagłówki, wezgłowia.

 

Dostępna w naszym sklepie tapicerskim pod linkiem https://piankimeblowe.pl/pianka-tapicerska-t-30-srednia-dowolny-wymiar-p-53.html

 

Pianka tapicerska HR 35.

 

Jedna z najbardziej komfortowych i docenianych gąbek meblowych w naszej ofercie. Ulubiona przez klientów. Pianka wysokosprężysta, elastyczna pianka meblowa, tzw. Kaltschaum, zimno spieniana. Gąbka wygodna i wytrzymała. Średniej twardości pianka. Idealna jako wypełnienie mebli tapicerowanych. Może służyć jako wkład do siedzisk foteli, krzeseł, stołków, puf i innych siedzisk. Nadaje się do wymiany tapicerki w kanapach i sofach. Idealna na bardzo wygodne i wytrzymałe materace dla dzieci i dorosłych do 80-90 kg. Można ją z powodzeniem stosować w oparciach mebli, jako wkład do mebli ogrodowych, mebli z palet, siedzisk na huśtawki, ławki , legowisk dla zwierząt itp.

 

Pianka HR dostępna jest w naszym sklepie tapicerskim pod linkiem: https://piankimeblowe.pl/pianka-tapicerska-hr-35-srednia-wysokosprezysta-dowolny-wymiar-p-6.html

 

Pianka tapicerska T35

 

Gęstość 35 kg/ m3. Odbojna na 46 kPa. Dość sztywna. Przy mniejszych grubościach odczuwana jako średniej twardości, większe wysokości – jako dość twarda. Dla miłośników sztywniejszych, mniej zapadających się mebli. Wysokiej jakości pianka tapicerska, bardzo wytrzymała. Może być stosowana w miejscach często użytkowanych, na siedziska krzeseł, puf, foteli, stołków, kanap i sof. Świetnie sprawdzi się też jako twardsze, mniej zapadające się oparcia oraz twardsze, wytrzymałe materace. Można jej użyć również jako nakładka wyrównująca materac, poprawiająca jego komfort w przypadku miejsc gdzie wyczuwalne są sprężyny lub materac zapada się. Świetna i wytrzymała jako maty przejazdowe i maty dezynfekcyjne, skutecznie posłuży również jako zabezpieczenie towarów w transporcie. Ulubiony produkt stosowany jako kostki/ wypełnienie do parków trampolin.

 

Więcej informacji znajdziesz w naszym sklepie tapicerskim pod linkiem: https://piankimeblowe.pl/pianka-tapicerska-t-35-srednia-dowolny-wymiar-p-5.html .

 

Pianka HR40

 

Twarda pianka wysokosprężysta, elastyczna pianka meblowa, tzw. Kaltschaum, zimno spieniana. Gąbka wygodna i bardzo wytrzymała. Twarda, elastyczna pianka. Idealna jako twardsze wypełnienie mebli tapicerowanych. Może służyć jako wkład do siedzisk foteli, krzeseł, stołków, puf i innych siedzisk. Nadaje się do wymiany tapicerki w kanapach i sofach. Idealna na bardzo wygodne i wytrzymałe materace dla dorosłych lubiących twarde powierzchnie, dedykowana dla osób o większej wadze. Można ją z powodzeniem stosować w oparciach twardych mebli, jako wkład do mebli ogrodowych, mebli z palet, siedzisk na huśtawki, ławki , legowisk dla zwierząt. Świetnie nada się jako nakładka utwardzająca materace itp.

 

Pianka HR dostępna jest w naszym sklepie tapicerskim pod linkiem: https://piankimeblowe.pl/pianka-tapicerska-hr-40-srednia-wysokosprezysta-dowolny-wymiar-p-108.html

 

Pianka meblowa T40

 

Tak samo jak pianka HR40 – twarda pianka do zadań specjalnych, najbardziej gęsta i najbardziej trwała, dla osób o większej wadze, w miejsca często użytkowane, dla osób lubiących mocno twarde meble tapicerowane, praktycznie nie zapadające się. Niezwykle mocna i wytrzymała o zwiększonym czasie użytkowania. Może być stosowana jako twarde siedziska i oparcia we wszystkich typach mebli tapicerowanych, bardzo twarde materace, usztywnienie dolnych części materaca, twarde nakładki usztywniające materace, pufy. Legowiska dla bardzo ciężkich psów, maty do zabawy dla dzieci, podłoga kojców, pianka wygłuszająca i ocieplająca, siedziska motocykli i samochodów, meble tapicerowane w miejscach użyteczności publicznej: bary, restauracje, biblioteki, materace pod trampoliny, baseny z kulkami, ortopedyczne klocki, ortopedyczne kliny, ortopedyczne materace i legowiska dla psów, maty dla dzieci do zabawy i raczkowania.

 

https://piankimeblowe.pl/pianka-tapicerska-t-40-twardsza-dowolny-wymiar-p-3.html

 

Pianka wtórnie spieniana, Rebond

 

110 kg/ m3 oraz 140 kg/ m3. Nieelastyczna, bardzo twarda pianka. Stosowana w materacach gimnastycznych, materacach pod ścianki wspinaczkowe, jako spodnia warstwa utwardzająca w meblach tapicerowanych i materacach . W siedziskach do foteli samochodowych jako spód siedziska oraz w siedziskach motocyklowych, autobusowych. Jako maty na podłogę dla dzieci, do budowy baseników z piłeczkami. Wszędzie tam gdzie potrzeba sztywnej, ekstremalnie wytrzymałej pianki.

 

Dostępna w naszym sklepie tapicerskim na stronie https://piankimeblowe.pl/pianka-tapicerska-wtornie-spieniana-rebond-dowolny-wymiar-p-89.html

 

Pianka termoplastyczna, termoelastyczna Memory / Visco

 

Bardzo miękka pianka meblowa z pamięcią kształtu, zwana leniwą, termoplastyczna pod wpływem ciepła dostosowuje się do kształtu ciała, ma właściwości ortopedyczne, przeciwodleżynowe, ustawia kręgosłup w linii prostej, odciąża stawy, mięśnie. Idealna jako warstwa wierzchnia zmiękczająca i podnosząca komfort mebli tapicerowanych, materacy.

 

W naszej hurtowni tapicerskiej dostępna w gramaturze 40 kg. Pianka materacowa dealna na miękkie, niezwykle komfortowe:

 

- materace nawierzchniowe dopasowujące się do kształtu ciała,

- wierzchnią warstwę materacy dla dzieci i dorosłych

- wierzchnią warstwę siedzisk, oparć

- jako granulat idealna na wypełnienie poduszek, oparć

- posłania ortopedyczne dla zwierząt

- materace nawierzchniowe dla osób z chorobami kręgosłupa, pozwala utrzymać kręgosłup prosto dzięki dopasowaniu pianki do kształtu ciała,

- materace ortopedyczne, dla seniorów.

 

Pianka V termoplastyczna dostępna jest pod linkiem https://piankimeblowe.pl/pianka-tapicerska-visco-memory-termoplastyczna-dowolny-wymiar-p-4.html


 

PIANKI TRUDNOPALNE

 

Pianki te charakteryzuje uniepalnienie. Trudnopalne zgodnie z brytyjską normą BS 5852: Part 2: 1982, ignition source 5 (Crib 5). W zakresie pianek meblowych trudnopalnych w naszej ofercie znajdują się następujące pianki:

 

CM3040pianka tapicerska trudnopalna

 

O gęstości 30 kg/ m3. Odbojność w kPa 40. Pianka średniej twardości, zmierzająca bardziej w stronę twardych pianek niż miękkich, twardość H3-H4. Gąbka tapicerska trudnopalna stosowana jest na twardsze siedziska, materace, zagłówki, oparcia, uszczelniania pomieszczeń, okien i drzwi, pianka na meble ogrodowe, gąbka na palety. Wymiana tapicerki na piankę trudnopalną gwarantuje bezpieczeństwo jej użytkowana w przypadku styczności z ogniem. Na rynku brytyjskim do użytku w meblarstwie można stosować wyłącznie pianki trudnopalne z uwagi na ich cechy podwyższające bezpieczeństwo użytkowania.

 

R3025 pianka meblowa trudnopalna ELASTYCZNA, wysokosprężysta.

 

Ten rodzaj gąbki meblowej/ pianki meblowej służy do wyrobu mebli tapicerowanych i materacy charakteryzujących się wysokim poziomem komfortu oraz wytrzymałości. Pianka R3025 należy do pianek miękkich H1-H2, bardzo komfortowych, lekko zapadających się. Stosuje się ją w miejsca takie jak oparcia mebli tapicerowanych, miękkie zagłówki, miękkie elementy tapicerowane, materace nawierzchniowe, do zmiękczenia zbyt twardych materacy lub górną warstwę materacy. Świetnie sprawdzi się jako materacyk dla niemowląt –zapewni nie tylko komfort użytkowania ale i bezpieczeństwo.

 

R3530 pianka wysokosprężysta, pianka elastyczna trudnopalna.

 

Najbardziej wytrzymała z gamy pianek trudnopalnych w naszej ofercie. Pianka tapicerska o cechach trudnopalności o średniej twardości H2-H3, bardzo dużej wytrzymałości, posiada gęstość 35 kg/ m3. Znajduje szerokie zastosowanie w tapicerstwie. Służy do naprawy mebli tapicerowanych, wymiany tapicerki lub produkcji bardzo komfortowych materacy piankowych i mebli tapicerowanych. Piankę meblową R3530 trudnopalną stosujemy do siedzisk tapicerowanych, krzeseł, foteli, wymiany tapicerki w sofach i kanapach, szezlągach i łóżkach. Pianka ta świetnie się również sprawdzi jako wypełnienie oparć, poduszek oraz zagłówków tapicerowanych i podnóżków. Podstawowe jej zastosowanie to materace, można z niej stworzyć bardzo wytrzymały, komfortowy materac średniej twardości. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają tej piance cechy trudnopalności. Może być stosowana w pomieszczeniach zamkniętych przez dzieci i dorosłych. Tak jak wszystkie pianki tapicerskie u nas spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, posiada certyfikaty, które to potwierdzają.

 

Więcej informacji znajdziesz w naszym sklepie: https://piankimeblowe.pl/pianka-trudnopalna-c-4_26.html

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl