wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady » Sposób na niewygodny materac ? top materac nawierzchniowy z pianki memory visco

Sposób na niewygodny materac ? top materac nawierzchniowy z pianki memory visco

Termoplastyczna pianka memory visco, czym jest i dla kogo ?  Zastosowanie. Wady i zalety.

NIEZWYKŁE WŁAŚCIWOŚCI TERMOPLASTYCZNEJ ( TERMOELASTYCZNEJ ) PIANKI MEMORY VISCO.

CZYM JEST PIANKA VISCO :

pianka visco, memory, pianka termoplastyczna z pamięcią, leniwa

Pianka VISCO nazywana też zamiennie pianką memory, viscoelastyczną, termo wrażliwą lub pianką „ leniwą ” pierwotnie została opracowana przez astronautów z NASA. To pianka najnowszej technologii reagująca na temperaturę i ciężar ciała. Jej działanie polega na zwiększaniu swojej elastyczności wraz ze wzrostem temperatury ciała - powoduje to że pianka dostosowuje się do kształtu ciała osoby leżącej, zapewniając mu podparcie równomiernie na całej powierzchni ciała, nie tylko kręgosłupa ale i stawów. Przez to znacznie zwiększa komfort spania, siedzenia, oparcia. Po wstaniu z materaca, poduszki pianka powoli wraca do swojego kształtu. Pianka visco jest hipoalergiczna.

 

Tak jak każda inna pianka ( gąbka) pianki termoplastyczne występują w różnych gęstościach i odbojnościach. W naszej firmie posiadamy w stałej dostawie pianki visco gęstości 50 kg/m3, odbojność 18 -30. Jest to pianka miękka H1/H2. Pozostałe gęstości na zamówienie.

Produkt dostępny jest w naszym sklepie www.piankimeblowe.pl pod adresem:

https://piankimeblowe.pl/pianka-tapicerska-visco-memory-termoplastyczna-dowolny-wymiar-p-4.html

W ofercie mamy również granulat visco do wypełnienia poduszek, legowisk dla psów, posłań dla kotów, oparć.

https://piankimeblowe.pl/granulat-pianki-gabki-memory-visco-wklad-wypelnienie-szarpanka-1-kg-p-10.html

 

ZASTOSOWANIE

 

top materac, materac nawierzchniowy

 

 

 

 

 

 

 

 

Pianka visco znajduje zastosowanie w przemyśle meblarskim, szczególnie dobrze sprawdza się w :

- MATERACACH NAWIERZCHNIOWYCH, NAKŁADKACH NA MATERACE sprężynowe, lateksowe, piankowe, bonelowe i in. służąc do ich zmiękczenia, poprawienia komfortu spania. Nakładki powodują, że kręgosłup ustawia się w linii prostej, świetnie sprawdza się u osób cierpiących na bóle kręgosłupa, cierpiących na bezsenność, wielokrotnie zmieniających pozycję ciała podczas snu. Dla uzyskania lekkiego podparcia najczęściej stosuje się 4-5 cm pianki, optymalna wysokość 5-6 cm, dla osób, które lubią bardzo miękkie powierzchnie i akceptują efekt zapadania się nakładka może mieć wysokość 8-12 cm.

- WIERZCHNIA WARSTWA MATERACY dla dzieci od 1 roku i osób dorosłych. Hipoalergiczna warstwa poprawiająca komfort materaca, powodująca że na całej powierzchni ciała uzyskujemy optymalne podparcie, co zapobiega wybudzeniom w nocy, bólom stawów, kośćca, kręgosłupa. Dla uzyskania lekkiego podparcia najczęściej stosuje się 4-5 cm pianki, optymalna wysokość 5-6 cm, dla osób, które lubią bardzo miękkie powierzchnie i akceptują efekt zapadania się nakładka może mieć wysokość 8-12 cm.

- PODUSZKACH TERMOPLASTYCZNYCH POD GŁOWĘ, w kształcie klinu, z granulatu, prostopadłościany – niezwykle wygodne poduszki, utrzymujące głowę i szyję w naturalnej, optymalnej pozycji podczas snu. Różne grubości od 3-4 cm do kilkudziesięciu.

- SIEDZISKACH, OPARCIACH – jako dodatkowa, wierzchnia warstwa siedzisk, oparć, sprawiająca że mebel staje się przyjazny, miękki, zapadający się. Dla lekkiego zmiękczenia powierzchni można zastosować 2-3 cm, mocniejsze ugięcie osiągniemy z pianką 4-7 cm.

- ORTOPEDYCZNE LEGOWISKA DLA ZWIERZĄT – stosowane dla zwierząt starszych, schorowanych lub bez problemów zdrowotnych w celu poprawienia komfortu naszego pupila. Psy szczególnie cenią sobie miękkość pianki, koty jej ciepło. Nie może być stosowana samodzielnie, w wysokości 2-7 cm jako warstwa wierzchnia posłania.

 

ZALETY I WADY PIANKI VISCO:

- uniwersalność pianki – nadaje się dla osób o każdej wadze, w każdej pozycji spania. Niezależnie od tych czynników pianka dopasowuje się do kształtu ciała, wspomagając rozluźnienie i prawidłowe ułożenie.

- dzięki specyficznej budowie i właściwościom zapewnia równomierne podparcie na całej powierzchni ciała zapewniając najwyższy komfort użytkowania materacy.

- ma właściwości przeciwodleżynowe,

- jest mało odporna na rozdarcia, najlepiej użytkować ją w pokrowcu żeby nie uszkodzić powierzchni pianki, jednocześnie niezwykle wytrzymała, będzie służyć przez długie lata bez efektu tworzenia się zapadniętych dołów.

- jest bezpieczna w użytkowaniu, nie uczula

- niweluje ruchy leżącej obok osoby, nie przenosi ruchów i drgań materaca

- jest ciepła, szybko rozgrzewa się, idealna dla zmarzluchów. Jednocześnie cecha ta może przeszkadzać niektórym użytkownikom w bardzo gorące dni, dlatego dobrze jest używać jej w formie zdejmowalnej nakładki.

- wyjątkowo lubiana przez zwierzęta domowe, psy i koty ją kochają

- UWAGA pianki visco nie używamy jako samodzielnej warstwy, pod spodem montujemy inną piankę lub kładziemy ją na gotowe siedziska, materace, jedynym wyjątkiem są poduszki tu dodatkowa warstwa nie jest potrzebna.

 

Z WŁASNEGO PODWÓRKA :)

Użytkuję piankę visco 5030 od 6 lat. Wcześniej miałam dość twardy materac piankowy HR 35 . Przy wadze 55 kg i problemach z kręgosłupem odczuwałam w nocy i rano silne bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Po dołożeniu do materaca 10 ! cm pianki visco materac znacznie się zmiękczył. Jest bardzo wygodny, zapadający się, dość miękki ale niezwykle komfortowy. Wszystkie bóle zniknęły. Nawet bez poduszki jest mi wygodnie. Jestem zachwycona pianką, jedynym jej mankamentem jest to że w bardzo gorące letnie dni, +30 st. Pianka faktycznie nie daje długotrwałego chłodu. Mój mąż o wadze zbliżającej się do 100 kg uważa materac za wygodny, jednak lekko zbyt zapadający się, gdyby mu pozostawić decyzję wybrałby piankę visco standardowej grubości 5-6 cm. Nasze dzieci ( 7 i 14 lat) szybko zapragnęły mieć to mięciutkie cudo u siebie w pokojach, mają po 7 cm pianki i bardzo ją sobie chwalą. Minus jest taki, że każde łóżko hotelowe staje się mocno niewygodne po przyzwyczajeniu się do takiego luksusu ;). Nasze psy i koty też lubią posłania z visco, więc podsumowując produkt oceniam na duży, duży plus a nie jedynie marketingowy bajer.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl