wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Faq

FAQ

FAQ czyli krótkie zestawienie najczęściej powtarzających się pytań i odpowiedzi.
 
 • Czy pianka tapicerska to ten sam produkt co gąbka meblowa ?
Tak, pianka poliuretanowa/ tapicerska / meblowa to dokładnie ten sam produkt co gąbka. Gąbka meblowa to po prostu nazwa potoczna pianek tapicerskich, stosowana przez Kupujących.
 
 • Czym różnią się pianki T od pianek HR ?
Pianki T to zwykłe pianki poliuretanowe. Pianki HR tzw. Kaltschaum dzięki specjalnej technologii produkcji są bardziej sprężyste, a  przez to komfortowe, wygodne. Dostępne w naszym sklepie cięte na wymiar i w płytach.
 
 • Czy pianka tapicerska w grubości / wysokości ponad 10 cm będzie klejona z kilku grubości ?
Nie, tniemy na wymiar pianki meblowe z jednego kawałka, nieklejone również w grubościach przekraczających 10 cm. Maksymalnie możemy wyciąć grubość 120 cm ( nie mm ! :) w jednym kawałku/ nieklejoną. Pianki cięte na wymiar znajdą Państwo pod linkiem.
 
 • Kupiłam na aukcji/ w sklepie www.piankimeblowe.pl - 12 jednostek pianki ciętej na wymiar. Chcę uzyskać wymiar 100 x 100 x 12 cm. Czy to oznacza że pianka będzie klejona z 12 sztuk małych gąbek ?
Nie. Wyślemy piankę w jednym nieklejonym kawałku 100 x 100 x 12 cm. Pianka tapicerska nie będzie klejona. Tylko wymiary przekraczające 200 cm są przygotowywane z pianek sklejonych ze sobą.
 
 • Potrzebuję zakupić piankę tapicerską do kampera, łodzi itp. w kształcie innym niż prostopadłościan/ prostokąt. Czy możecie taką wyciąć ?
Tak, oczywiście. Możliwe jest też docięcie przez nas nietypowego kształtu, np. romb, klin itp. Przed zakupem proszę wysłać do nas na  szkic z zaznaczonymi wymiarami pianki, kątami prostymi. Sprawdzimy czy uda się wyciąć taką nietypową kształtkę z pianki i podamy jej koszt.
 
 • Potrzebuję nietypowego wymiaru pianki na uzupełnienie materaca 198 x 20 x 13 cm, czy możecie taką wyciąć ?
Tak, oczywiście, w naszym sklepie sklepie znajdzie Pani w Kategorii : Pianki meblowe cięte na wymiar  możliwość zakupu dowolnego potrzebnego wymiaru pianki.
 
 • Czy mogą Państwo skleić pianki ze sobą ?
Tak, na życzenie możemy skleić ze sobą różnej twardości warstwy pianek tapicerskich lub skleić gąbkę meblową np. z matą kokosową lub filcem. Klejenie takie jest odpłatne.
 
 • Czy można zamówić u Was pokrowiec na materac,  pokrowiec na meble ogrodowe, poszycie pianek ?
Tak, mamy własną szwalnię na której odszywamy pokrowce na materace, pokrowce na meble ogrodowe, materace do kamperów.
 
 • Czy wystawiacie faktury vat ?
Tak, wystawiamy faktury vat. Proszę podać NIP firmy przy złożeniu zamówienia.
 
 • Gdzie wpisać wymiary pianki jakiej potrzebuję ?
Wymiary pianek, które mamy wysłać wpisujemy na końcu procesu zamówienia, w rubryce uwagi dla sprzedającego. Można je też podać w osobnej wiadomości email skierowanej na adres sklep@piankimeblowe.pl. Wymiary proszę podać w formacie: długość w cm x szerokość w cm x wysokość w cm / ilość sztuk.
 
 • Jaki jest okres trwałości/ użytkowania pianki ?
Trwałość pianki zależy od kilku czynników: jej świeżości i jakości, rodzaju pianki poliuretanowej, gęstości pianek, odbojności, zastosowaniu. Dopasowaniu rodzaju pianki do zastosowania, częstotliwości i intensywności użytkowania, wagi użytkowników. Pianki, które sprzedajemy są nowe, świeże, najlepszej jakości popartej certyfikatami i atestami. Przy odpowiednim doborze rodzaju pianki do miejsca zastosowania i wagi powinny służyć Państwu przez długie lata.
 
 • Czy pianki meblowe oddychają ?
Pianki tapicerskie dostępne w naszej sprzedaży mają strukturę otwartokomórkową, co oznacza że złożone są z wielu małych otwartych komórek, zawierających w sobie powietrze. Z powodzeniem mogą być więc stosowane w miejscach takich jak meble tapicerowane stosowane w domach i mieszkaniach, materace, leżanki.
 
 • Czy pianka poliuretanowa może uczulać ?
Tak jak wszystko co istnieje na świecie pianki tapicerskie również mogą stanowić alergen. Robimy zakupy jedynie u certyfikowanych dostawców. Sprzedajemy pianki tapicerskie najwyższej jakości.
 
 • Czy pianka poliuretanowa może być stosowana jako materace dla dzieci ?
Tak, oczywiście. Pianki poliuretanowe idealnie nadają się jako materace dla dzieci i niemowląt. Dzięki czystemu składowi nie uczulają, a sprawdzone pochodzenie i jakość gwarantowana jest atestami i certyfikatami bezpieczeństwa.
 
 • Czy pianki meblowe które Państwo mają w ofercie są bezpieczne dla zdrowia ?
Oczywiście, wszystkie sprzedawane przez nas pianki pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Pianki posiadają Atest Polskiego Zakładu Higieny oraz Certyfikat bezpieczeństwa Oeko-Tex. Pianki trudnopalne dodatkowo posiadają stosowne certyfikaty. Pianki mogą być stosowane jako wypełnienie w meblach tapicerowanych oraz materacach dla dzieci i dorosłych.
 
 • Chcę zmienić piankę w tapicerce mebli ogrodowych. Jaką gąbkę mam wybrać?
Na meble ogrodowe proponujemy wygodną, miękką piankę T30, średniej twardości, sprężystą piankę HR35 lub twardszą piankę T40. Oczywiście wybór zależy też od rodzaju stelaża, grubości pianki oraz wagi użytkowników. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami.
 
 • Jaki rodzaj gąbki meblowej wybrać do kampera ?
Kampery, jachty i zabudowy samochodowe charakteryzują się zazwyczaj tym, że pianki leżą bezpośrednio na płytach (OSB), a wysokość pianek jest mocno ograniczona przestrzenią. Najlepiej sprawdzają się pianki T35 i HR35 z pianek średniej twardości oraz pianki T40 lub bardziej sprężysta HR40 z twardszych pianek.
 
 • Czy można u Państwa wykonać materac na wymiar ?
Tak, specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży materacy pod indywidualne zamówienia klientów. Materacy w nietypowych wymiarach, gdzie dobieramy rodzaj i twardość pianek pod zapotrzebowanie i preferencje konkretnego klienta. Dzięki temu możemy w taki sposób dobrać pianki żeby materac był trwały, komfortowy i w dobrej cenie ! Wykonujemy też poszycia materacy.
 
 • Co polecacie na materace dla dzieci ? Materace dla niemowląt ? Wypełnienia kołysek i łóżeczek ?
Materace dla niemowląt wykonujemy z atestowanych pianek wspierających podparcie kręgosłupa dziecka w gęstości T30 lub HR35. Ze względów bezpieczeństwa dla niemowląt nie stosujemy pianek termoplastycznych, memory/ visco. Pianki memory świetnie sprawdzą się jako wierzchnia warstwa u starszych dzieci i tam chętnie je stosujemy. Pianki termoplastyczne w połączeniu z pianką HR35 pozwalają nam wykonać wygodny, zdrowy materac dla dziecka. Co do wysokości obu pianek dostosowujemy je do rodzaju stelaża, wagi dziecka, budżetu.
 
 • Wygniotło i zapadło mi się siedzisko w sofie, na kanapie. Potrzebuję wymienić piankę w siedzisku. Jakiej pianki mam użyć ?
Odkształcenia pianek w siedziskach/ materacach zazwyczaj spowodowane są trzema czynnikami: zastosowaniem złej jakościowo, małej gęstości pianki, procesem starzenia się pianki ( kilkanaście lat użytkowania), intensywności jej użytkowania. W związku z tym jako wkładu do siedzisk, kanap, sof, foteli i krzeseł  rekomendujemy użycie gęstych, wytrzymałych gąbek takich jak: średniej twardości pianki HR35 oraz pianka T35. Dla wielbicieli twardszych siedzisk polecamy sprężystą piankę HR40 lub T40. Można również zastosować kombinację pianek: twardsza wytrzymała pianka na spód siedziska oraz miękka warstwa poprawiająca komfort na wierzchu siedziska.
 
 •  Jestem osobą ciężką, moja waga to ponad 100 kg. Mam problem z materacem i siedziskiem. Pianki nie wytrzymują, zapadają się i odkształcają pod moją wagą. Rezultat jest taki że czuję stelaż. Czy możecie mi pomóc ? 
Dla osób o większej wadze mamy specjalne rozwiązania. Stosujemy bardzo wytrzymałe pianki tapicerskie o podwyższonej wytrzymałości na odkształcanie. Proponujemy wówczas wybór między pianką HR40 lub T40. Dodatkowo możemy wzmocnić materac lub siedzisko pianką Rebond. Jest to pianka wtórnie spieniana. Połączenie pianek elastycznych z pianką wtórnie spienianą daje nam gwarancję bardzo dużej wytrzymałości tapicerki oraz komfortu.
 
 • Mój pies potrzebuje legowiska ortopedycznego, czy mogę użyć pianki termoplastycznej, memory / visco ?
Tak, użycie pianki termoplastycznej do legowiska ortopedycznego powoduje odciążenie stawów, mięśni i kośćca. Pianka memory musi mieć odpowiednią grubość tak aby miała szanse zadziałać. Pianki 2 cm dostępne w sklepowych legowiskach nie mają szans w pełni zadziałać, stanowią tylko komfortowe wykończenie legowiska. Dobieramy wysokość pianki termoplastycznej na podstawie wagi psa i jego problemów zdrowotnych, bardzo ważna jest informacja czy pies swobodnie podnosi się z legowiska, ma problemy z poruszaniem się. Na spód legowiska ortopedycznego dajemy zwykłą piankę meblową o gęstości od T30 do T40 w zależności od wagi i rasy psa ( chart ma inaczej rozłożony ciężar niż buldog angielski ;).


Masz pytania ? Zapraszamy do kontaktu:
sklep@piankimeblowe.pl
tel. 600 246 139
tel. 602 521 874
tel. 790 246 139 od 7.00-15.00  od pon.-piątku

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl